Добре дошли в бг форума на Уинкс клуб.
Регистрирайте се и се забавлявайте с нас! Smile
Добре дошли в бг форума на Уинкс клуб.
Регистрирайте се и се забавлявайте с нас! Smile
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добре дошли фенове на Уинкс!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Отварология

Go down 
+2
winx_club_love_bloom
Дарси
6 posters
АвторСъобщение
Дарси
Директорка и преподавателка на Облачната кула
Директорка и преподавателка на Облачната кула
Дарси


Female Брой мнения : 278
Години : 30
Местожителство : Навсякъде.
Точки : 74
Дата на регистриране : 13.04.2008

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Отварология   Отварология EmptyЧет Май 22, 2008 1:06 pm

Както знаете аз бях единствената от триксите която се беше влюбвала.Един от плановете на Айси беше да накараме Ривън да доиде на наша страна, чрез мен.В деня на празнака на розите на площада имаше празненство и специалистите щяха да участват в някакво състезание с мотори.За наш късмет обаче Блум и Ривън се скараха точно преди състезанието.Тогава Кнут-моят великан който вече не е на наша страна-се преобрази на Тими.Той даде на Блум каска, която ушким прави мотора да бъде по-мощен, за да е даде на Ривън и по този начин да му се извини.Точно в началото на състезанието, Блум разбра, че Тими се е прибрал в къщи за празниците.Тя заподозря, че ние сме виновни и тръгна да помага на Ривън.Аз обаче се включих в състезанието,елиминирах всички състезатели освен Ривън, направих магия и чрез каската Ривън полетя от мотора.Направих се че го спасявам и той неочаквано се влюби в мен.Обвини Блум за станалото и дойде на наша страна.След време обаче той разбра за нашите планове и се върна към тяхната групичка.
Айси, моята приятелка и партньорка в магийте, не иска да ме вижда да страдам от любов.Какво ли не опита: беше мила с мен(което не се случва често),твърда, заплаши ме...всичко бе напразно.Накрая като и писна да ме гледа потисната, реши да ме научи как да приготвям любовна отвара.Обожава да забърква смеси и експерименти в Лабораторията по отварология на Облачната кула, ...въпреки че резултатите не винаги са задоволителни.
И така взех да записвам.Но в дъното на душата си не мислех да прибягвам до този вид стратегия: да накарам Ривън да се влюби в менчрез любовна отвара...Но за бога все пак сме вещици, а ние имаме право на такива номерца, затова...ето ти списъка съставките:

8 капки роса,
есенция от цветове на жасмин,
7 грама прах от падаща звезда,
100 грама прашец от червена колумбийска роза,
екстракт от зрънца на бяла трънка

Ако успееш да намериш всички съставки, сложи ги в тенджера да се варят в продължение на 3-4 часа.След това прецеди питието и... любовната отварае готова!Само няколко капки, смесени с каквато и да е напитка, са достатъчни, за да получиш желания ефект: голяма любов!Страхотен номер!Не мисли, че Айси е единствената, която иска да лекува любовните болки с магически решения.В книгите за магия винаги има няколко глави, посветени на тази тема.Любовният конфликт е основен сюжет на много разкази и легенди.

Exclamation
За домашно искам: да измислите любовна отвара, която да не съдържа съставките от тази която ви казах аз. Exclamation
Върнете се в началото Go down
winx_club_love_bloom

winx_club_love_bloom


Брой мнения : 90
Точки : -2
Дата на регистриране : 29.06.2008

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyЧет Юли 10, 2008 11:05 am

8 капки роса,
есенция от цветове на жасмин,
7 грама прах от падаща звезда,
100 грама прашец от червена колумбийска роза,
екстракт от зрънца на бяла трънка

da no otkade se vzimat podpravkite i ti opitvala li si
Върнете се в началото Go down
winx_club_love_bloom

winx_club_love_bloom


Брой мнения : 90
Точки : -2
Дата на регистриране : 29.06.2008

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyЧет Юли 10, 2008 11:08 am

a da az imam otvara koqto kara mom4eto/momi4eto da ne te haresa mnogo e lesna i ne se vari na4i edna 4a6a za vino i slagate ama tolkova sol ama mnogo i kray hitro
Върнете се в началото Go down
Дарси
Директорка и преподавателка на Облачната кула
Директорка и преподавателка на Облачната кула
Дарси


Female Брой мнения : 278
Години : 30
Местожителство : Навсякъде.
Точки : 74
Дата на регистриране : 13.04.2008

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyПет Юли 11, 2008 12:31 pm

Защо приемаш всичко буквално?Как мога да опитам такова нещо?Пък и не виждаш ли че съставките са невъзможни за откриване?И домашните ми пращай по Лично съобщение.А да и пиши на кирилица моляте!
Върнете се в началото Go down
stella_99
Ученичка от Алфеа
Ученичка от Алфеа
stella_99


Female Брой мнения : 6
Години : 29
Местожителство : В Алфеа с приятелките ми.
Точки : 0
Дата на регистриране : 28.02.2009

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyСъб Фев 28, 2009 2:20 pm

8 листа от червена роза,
есенция от цветове от мак,
7 грама прах от рога на еднорог,
100 грама прашец от жълта колумбийска роза,
екстрат от зрънца на червена трънка.

Сложете съставките в една тенджара и налейте вода.Оставете тенджарата със съставките да ври 3 часа.После прецеди отварата.Сложи 2 капки в каквото и да е питие и си готова.
Върнете се в началото Go down
robyto77
Преподавател на Червения фонтан
Преподавател на Червения фонтан
robyto77


Male Брой мнения : 176
Точки : 1
Дата на регистриране : 17.05.2008

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyЧет Юни 11, 2009 7:01 am

Ехо....Ако се вари 2-3 часа тенджерата ще гръмне. А как можеш да питаш дали е пила такова "нещо" като вътре има падаща звезда?! Laughing
Върнете се в началото Go down
Дарси
Директорка и преподавателка на Облачната кула
Директорка и преподавателка на Облачната кула
Дарси


Female Брой мнения : 278
Години : 30
Местожителство : Навсякъде.
Точки : 74
Дата на регистриране : 13.04.2008

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyЧет Апр 07, 2011 8:04 am

robyto77 написа:
Ехо....Ако се вари 2-3 часа тенджерата ще гръмне. А как можеш да питаш дали е пила такова "нещо" като вътре има падаща звезда?! Laughing
Явно някой деца яко вярват в чудесата :д
Върнете се в началото Go down
geri_ribi

geri_ribi


Female Брой мнения : 12
Години : 42
Точки : 19
Дата на регистриране : 09.06.2011

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология EmptyЧет Юни 09, 2011 11:20 am

В продължение на векове създаването на благовонията, смесването на маслата и билките са били използвани от хората за предизвикване на положителни промени в живота им. Точните рецепти на такива магически благовония, масла, мехлеми и отвари първоначално са били пазени в тайна, заключени в заклинателните книги на вещиците и в магическите гримоари. Тази книга повдига завесата на тайнствеността и ви предлага практическа и лесна за възприемане информация, почерпена от личния многогодишен опит на автора, с помощта на която ще можете да практикувате тези малко познати методи на магическото готварство. От нея ще научите как да приготвите собствени благовония, масла, мехлеми, мастила, тинктури, билкови вани, соли за вана, отвари, ритуални сапуни и прахове.Тя съдържа подробна информация за голямо многообразие от билки; за заместителите на онези билки, които се намират трудно; речник и специална глава за създаване на собствени магически рецепти.
Освен това Кънингам разкрива как да зареждате билковите смеси с личната си сила, за да привлечете пари и любов, да лекувате себе си и околните, да повишавате психическите си сили, да извисявате духовността си, да укрепвате физическата си енергия, да стимулирате умствената си дейност и още много други. Тайното изкуство на билковата магия е дар, който се предава през вековете. В днешния свят на напреднали технологии съществува и един по-лесен начин да почерпим от щедрите богатства на Природата - с помощта на магията на билките.
Върнете се в началото Go down
GERI_KZ_RIBI
Преподавател
Преподавател
GERI_KZ_RIBI


Female Брой мнения : 71
Години : 25
Точки : 143
Дата на регистриране : 01.08.2011

Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Урок № 2.Природата източник на отварите    Отварология EmptyПет Ное 11, 2011 6:15 am

Внимание geri_ribi съм аз със забравена парола това е урока ви.

Урок № 2.Природата източник на отварите
В продължение на векове създаването на благовонията, смесването намаслата и билките са били използвани от хората за предизвикване на положителни промени в живота им. Точните рецепти на такива магически благовония, масла, мехлеми и отвари първоначално са били пазени в тайна, заключени в заклинателните книги на вещиците и в магическите гримоари. Тази книга повдига завесата на тайнствеността и ви предлага практическа и лесна за възприемане информация, почерпена от личния многогодишен опит на автора, с помощта на която ще можете да практикувате тези малко познати методи на магическото готварство. От нея ще научите как да приготвите собствени благовония, масла, мехлеми, мастила, тинктури, билкови вани, соли за вана, отвари, ритуални сапуни и прахове.Тя съдържа подробна информация за голямо многообразие от билки; за заместителите на онези билки, които се намират трудно; речник и специална глава за създаване на собствени магически рецепти.
Освен това Кънингам разкрива как да зареждате билковите смеси с личната си сила, за да привлечете пари и любов, да лекувате себе си и околните, да повишавате психическите си сили, да извисявате духовността си, да укрепвате физическата си енергия, да стимулирате умствената си дейност и още много други. Тайното изкуство на билковата магия е дар, който се предава през вековете. В днешния свят на напреднали технологии съществува и един по-лесен начин да почерпим от щедрите богатства на Природата - с помощта на магията на билките.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Отварология Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Отварология   Отварология Empty

Върнете се в началото Go down
 
Отварология
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: :) :: Уроци за учениците от Облачната кула-
Идете на: